HİZMETLERİMİZ

BELEDİYE ÇAĞRI MERKEZİ

ALO 153

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre;(beyaz masa, çağrı merkezi, elektronik ortamda başvuruların alınması, personel görevlendirilmesi ve benzeri uygulamalarını ) zorunlu kılmıştır.Bu kapsamda firmamız çağrı merkezi hizmetini ve başvuruların elektronik ortamda alınması konusundaki hizmeti karşılamaktadır.

Detay

Günümüzde ürün kalitesinin ve fiyatlarının birbirine çok yaklaşması, satış öncesi ve sonrası müşteri hizmetlerinin satın almada ve müşteri sadakatindeki yerini önceki yıllara göre çok daha yükseltmiştir. Kurumların sattıkları ürün yada hizmetin kalitesi kadar müşterisine sunduğu hizmet de artık tüm müşteri grupları tarafından sorgulanır hale gelmiştir. Bu sebeple Alfa kurumlara; 
1. Konusunda uzman personeli,
2. Düzenli eğitimlerle desteklenen,
3. Günlük performans ölçümü yapılan,
4. Performans ölçümünde eksik bulunan noktalara tekrar eğitimleri verilerek profesyonel müşteri hizmetleri sunulmaktadır.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

TELESALES /SATIŞ

Sektör farkı gözetmeksizin tüm satış operasyonları için proje planının hazırlanması ve ertesinde istenilen hedefin üzerine geçinceye kadar ki tüm süreç hazırlanıp sonrasında uygulamaya geçilmektedir. Alfa’nın tüm altyapısı daha verimli satış yapmaya uygun olarak hazırlanmıştır.

  1. Santral,
    2. Arayüz,
    3. MT seçimi,
    4. Eğitimler,
    Yapılan tüm etkinliklerle amaç; çağrı merkezinin müşteri ile sağlanan bağın kuvvetlenmesini sağlamlaştırırken, aynı zamanda çağrı merkezini bir kâr merkezi haline dönüştürmektir.

Özellikle Bankacılık ve Telekom sektörü için ön plana çıkmış olan tahsilat aramaları kredi kartı borçlularının, kredi geri ödemelerinde vadesi geçmiş ödemelerin, son ödeme tarihi 1 ya da birkaç ay geçmiş Telekom faturalarının tahsilatı için arama yapılarak ödeme sözü alınmasını kapsamaktadır. Tahsilat aramalarında kullanılan yöntem ile o müşteriden tahsilat yapılabilir fakat o müşteri kaybedilebilir. Yada hem tahsilat yapılabilir, hem de aynı müşterinin uzun yıllar daha hizmet almaya devam etmesi sağlanabilir. Bu ikisi arasındaki farkı ise tahsilat aramalarında kullanılan yöntem belirler.

TAHSİLAT ARAMALARI

TEKNİK DESTEK

Satışı yapılan ürün yada hizmetin satış sonrasında teknik desteğe ihtiyaç duyması durumunda konusunda uzman teknik destek personelinin bulunarak ürün eğitiminin yanısıra çağrı merkezi eğitiminin de verilerek destek verilmesi sağlanmaktadır.

Detay

Referans & İş Ortakları